vitamine

Frumusete si intretinere

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

Buna...vreau sa spun ca am inceput sa iau vitamine (se numesc biovanne) cintine vit a , e si complex B..,iod niciacin. E adevarat ca ingrasa ?
si cum e mai bine sa iau aceste vitamine pe stomacul gol,sau dupa masa? :)

am uitat sa precizez..ca le iau ptr par si unghii ,in niciun caz ca sa ma ingras

Raspunsuri (4)

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Vitaminele nu ingrasa, din cate stiu eu, doar mancatul excesiv. In schimb, consumul de vitamine poate determina cresterea poftei de mancare.

Adrienne

acum 13 ani

De regula, vitaminele de iau dimineata,dupa micul dejun.

mikmok

acum 13 ani

Incearca sa mananci inainte sa iei aceste vitamine. De cand iei aceste vitamine s-au mai imbunatatit unghiile, nu-ti mai cade parul?

mayb_e

acum 13 ani

da am mai luat si acuma 2 luni ..si au avut numai efecte bune ;)