va rog sa imi raspundeti la intrebare!!!!

Frumusete si intretinere

Postata de tiberiu1992 cu 12 ani in urma.

buna ziua.Ma numesc tiberiu.Am 20 de ani,185cm si 60 de kg...m-ar interesa ce analize medicale as putea face pentru a vedea de ce sunt atat de slab.si daca sunt sanatos.va rog sa imi raspundeti la acest mesaj cat mai repede.cu stima Tiberiu!!!

Raspunsuri (6)

Nu ai ce sa gasesti

acum 12 ani

Degeaba faci analize, ele nu vor descoperii nimic si in plus medicina clasica nu cunoaste cauzele acestei constitutii.
Nu asa insa in homeopatie unde se stie. Cauza este o constitutie cu ardere mare, oxigenoida, adica cu un exces de oxigen sau ozon in sange care arde mult mai repede. Se datoreaza des unui sifilis mostenit cu mult timp in urma (str- stra - stramosi) si care la tine nu mai apare ca sifilis ci se manifesta printr-o constitutie schimbata. Sunt multi ca tine. Nu ai ce sa faci mare lucru, doar un remediu homeopat te poate ajuta. Evita insa sarea iodata caci iodul mai ales (dar si sarea rafinata) maresc si mai mult arderea.

Dr. Victor Taran

acum 12 ani

Analiza minerala tisulara (Analiza firului de par), (Mineralograma) este o analiza care face parte din Medicina Integrata. Aceasta analiza va spune care este raportul de minerale (37 elemente chimice din tabelul lui Mendeleev) in interiorul celulelor (difert fata de analizele clasice care determina continutul mineralelor in afara celulei). Nivelul fiecarui element si raportul dintre anumite elemente va spune care este profilul metabolic, dominarea i simpatico sau parasimpaticotonica, cum functioneaza glandele endocrine, riscul anumitor afectiuni, intoxicare cu metale grele. Din rezultatele analizei vor veni si solutiile personalizate, inclusiv regimul alimentar.
Va doresc sanatate
Dr.Victor Taran
[email protected]

tiberiu1992

acum 12 ani

va multumesc mult de raspuns domnule doctor

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

este bine sa fiti consultat de un medic de familie care va decide daca sunteti bolnav sau nu prin consult si analize; daca nu vi se gaseste nicio boala inseamna ca slabiciunea corporala in raport cu inaltimea va avantajeaza, deoarece situatia inversa de supraponderal este un factor de risc pentru majoritatea bolilor cronice.

tiberiu1992

acum 12 ani

am fost la medic.mi-am facut analizele.si a zis domnul doctor ca nu am nimic .doar ca am calciu in organism la limita.deci mi-a recomandat calciu si magneziu .

Zanfira f

acum 7 ani

Al meu copil frumos ❤❤❤