va rog rasp

Frumusete si intretinere

Postata de mayb_e cu 14 ani in urma.

buna in primul rand . Sunt vopsita de cam 9 luni bruneta..si as vrea sa mi se deschida un pic culoarea sau sa scap de negru asta..am incercat o data cu decolorant dar mi a iesit ceva ff urat si l-am vopsit iara negru ...stie cineva cum sa scot culoaea cu ceva remedii naturale..cv de genu''..bani la coafor nu am..nu ma sponsorizeaza parintii ,::(:(..ca doar e greseala mea..

Raspunsuri (8)

Maria C

acum 14 ani

Nu ai ce sa mai faci in aceasta situatie, trebuie sa lasi parul sa creasca, daca te vei duce sa te decolorezi nu vei face decat sa iti arzi parul. Numai bine!

irinuca

acum 14 ani

in momentul in care te-ai decolorat trebuia sa folosesti apoi o vopsea mai deschisa nu iarasi negru, asa aveai sanse. Acum ar trebui sa astepti o perioada de timp si sa incerci dinou. Foloseste cat mai multe masti si tratamente pentru a hrani parul deteriorat si uscat

Dumitrita

acum 14 ani

lasa parul sa creasca si cu timpul vopseste-l in nuante din ce in ce mai deschise,si eu am avut parul negru si cu mare greu am scapat de el,te sfatuiesc sa-i aplici masti si poate incerci si un balsam nuantator....ajuta.

Ella

acum 14 ani

ai putea sa pui un rosu aprins...si pe urma tot culori ami deschise, dar dintr'o data in afara de decolorat parul nu stiu alta solutie.

bonbonik

acum 14 ani

hraneste-l la fiecare spalare cu masca de la gliss cea galbena, urmatoarea vopsire sa fie o culoare deschisa, nicidecum rosu!!!! am fost roscata si nici acum n-am scapat de reflexele rosii!( incerc sa ma fac blond inchis si cu reflexele rosii nu fac decat sa accentueze rosu!) incearca blond( o sa-ti iasa maro ciocolatiu, dar nu e nimic daca ai firul gros pune-i putin decolorant in vopsea si hraneste-l iar cu masca!o sa se deschida! foloseste culori din ce in ce mai deschise la urmatoarele vopsiri!pup si ai grija:*

maria

acum 14 ani

daca vrei sa it decolorezi parul mergi la salonul SO,DELICATE in bucuresti este in spate la fostul magazin EVA linga restaurantu LA MAMA zona ATENE PALAS acum HILTON folosesc o solutie pentru decolorart nu pudra nu te astepta la blond dar se deschide destul de bine sa poti face un maron acolo gasesti si o cosmeticiana foarte buna Iuliana eu am facut tratament ptr corp si fata si am fost multumita mai ales ca sunt cosmeticiana incepatoare iti doresc succes

carolinna

acum 13 ani

decapant. solutie decapanta(natural),o gasesti in comert la pret accesibil(folosita si in saloane la pret triplu) Deschide negrul fara sa il arda(doar ca s-ar putea sa ai nevoie de 2ture de decapaj)Nu te speria,nu arde,nu contine amoniac,nu deterioreaza..asta am facut si eu,doar ca am facut-o in salon.Am platit triplu din comoditate,sincer,si nu sunt mandra deloc de mine. Ia o cutie,citeste cu atentie prospectul si pune solutia pe par! Lasa orice vopsire cu ton rosu!!! nu stiu ce e mai periculos,negrul sau rosul..cred ca rosul :)

ALINA

acum 9 ani

eu m-am decolorat cu COLOR OFF, am ajuns din negru la un morcoviu, coniac , si nu a ars parul deloc, sunt foarte multumita de acasta solutie, am gasito aici https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional?ref=hl