tratament pentru alopecie aerata[pelada]

Frumusete si intretinere

Postata de ramona283 cu 15 ani in urma.

as vrea un tratament general pentru tot corpul,nu local.

Raspunsuri (5)

carmen658

acum 15 ani

Buna Nelu,
Va recomand sa vi se efectueze un control general si investigatii de laborator dupa care sa se corecteze toate eventualele dereglari sau deficiente ale corpului.In paralel se efectueaza tratamente specifice recomandate doar de medicul specialist dermatolog. Nu puteti lua un tratamnt asa dupa ureche. Sanatate

stt217

acum 10 ani

Pastile pentru caderea parului -
http://track.follixin.ro/product/Follixin/?uid=2484&sid=652&pid=125&bid=adc***aec

lia

acum 10 ani

Am avut alopecie areata si dupa toate incercarile am reusit sa ma vindec cu grau incoltit. Efectul s-a vazut imediat,aproape ca nu-mi venea sa cred. Aveam deja doi ani de cand cautam un leac. Pentru a ajuta organismul am luat si laptisor de matca crud. Aveti grija sa observati daca e tinut la frigider in magazinul naturist de unde cumparati. Pentru a ajuta parul sa creasca mi-am dat pe cap cu tinctura de propolis si ulei de ricin. Si trebuie sa mai faceti un lucru extrem de important: scapati de stres. Asta declanseaza boala. La mine asa s-a intamplat. Si mai ales incercati sa nu va lasati doborat/doborata de socuri emotionale. Stiu ca pare ceva greu de realizat, dar daca reusiti sa faceti asta veti evita recidivele. Multa sanatate.

Andreea

acum 8 ani

Buna! Imi poti spune cum foloseai graul incoltit?

florin

acum 8 ani

Cum sa folosit grâul incoltit ? Va rog daca se poate un răspuns.multumesc