transpiratie

Frumusete si intretinere

Postata de Ionela36117071 cu 15 ani in urma.

Buna ziua,

Va rog mult a avea amabilitatea de a-mi spune daca exista o varianta de tratament dermatologic care poate suprima transpiratia din zona de deasupra buzei superioare si de pe nas. Multumesc foarte mult!

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

Nu stiu ce tratamente dermatologice exista, probabil ca sunt pentru inchiderea porilor si reducerea transpiratiei (nu neaparat sunt legate), dar poti incerca sa te stergi in fiecare seara cu putin bitter suedez (nu romanesc). Are efecte extraordinare asupra tenului si epidermei. Daca vezi ca usuca prea mult,poti sa te ungi dupa aplicare cu crema naturala, de preferabil ceva cu propolis. E doar o idee. Numai bine!

crawler

acum 15 ani

Multumesc mult pentru raspuns. Toate cele bune!

myra

acum 10 ani

Si eu transpir pe nas:-( e rau de tot... ma opreste din tot ce fac in viata... mie jena..poate ne ajuta vre-un Dr.