transpiratie abundenta

Frumusete si intretinere

Postata de vintu53 cu 12 ani in urma.

sotia mea transpiraffff.tare indiferent de anotimp,chir si atunci cind este frig,are unmiros specific urit mirositor(de ou clocit).Trebuie sa faca dus permanent iar la servici ii este jena de colegi cu toate ca se spreiaza permanent.Deasemenea bea fff.multe lichide . Ce poate sa aiba?

Raspunsuri (6)

Simona

acum 12 ani

Si eu am avut probleme cu transpiratia, dar nu in ceea ce priveste mirosul, ci ma deranja faptul ca tot timpul eram uda la axile. Nu mai vorbesc de petele care ramaneau pe bluze. Pe un forum am gasit subiectul acesta, si am vazut ca mai multe persoane recomandau un antiperspirant MAXIM (www.bluebridge.ro ). Este destul de piperat, dar eu cred ca a merita! Mai ales ca dupa un timp nu mai este necesara utilizarea zilnica. Il foloseste chiar si sotul meu!

vintu53

acum 12 ani

Multumesc pt.sfat si as vrea sa stiu cam cit costa medicamentul.

ochi negri

acum 12 ani

Poate n-ar fi rau sa-si faca si niste analize.Transpiratia excesiva e una,iar acel miros e alta.Poate fi un dezechilibru hormonal.poate fi ceva toxic in organism.Eu sant de parere ca trebuie tratata cauza,nu efectul.

zzz

acum 12 ani

incercati bai si cure cu ceai de salvie

ramona

acum 12 ani

Si eu sufar de transpiratie excesiva. Cel mai bun remediu este MAXIM un antiperspirant special conceput pt cei cu probleme de transpiratie excesiva, se comanda online- bluebridge.ro- costa aprox 60-70 lei dar are durata destul de mare de folosinta deoarece se aplica o singura data pe zi seara iar dupa un timp se aplica doar o data la 3-4 zile. Recomand bucuroasa tututror care au aceasta problema.rezultatul garantat!!

Adina

acum 11 ani

Eu am folosit la recomandarea medicului Odaban antiperspirant si este foarte bun...l-am gasit in farmacie dar costa 110 lei si l-am comandat de pe www.odaban.ro cu doar 70 de lei transport inclus si este foarte bun. Acum am fost din nou la control si mi-a spus sa il folosesc doar o data pe saptamana ca nu mai e cazul de doua ori si inrest, igiena zilnica si in fiecare dimineata un deodorant obisnuit. Si va rog sa ma credeti, am avut probleme foarte mari, adica transpiram si la minus 20 de grade si la +40 la fel de tare, eram leoarca la subbrat si pe spate....cu odaban te poti da pe tot corpul, este foarte bun