tenul

Frumusete si intretinere

Postata de mayb_e cu 14 ani in urma.

la multi ani ! imi spuneti va rog niste remedii naturiste pentru cosuri..care bune bune )si le-ati incercat deja ? multumesc !

Raspunsuri (11)

Iulia

acum 14 ani

Din cate se observa tu ai doar 17 ani, este normal ca la aceasta varsta sa mai ai cate un cos, doua pe fata. Ai rabdare caci o sa-ti treaca, esti inca la pubertate si de aceea ai aceste cosuri.

oana

acum 14 ani

Remediile depind de tipul de ten de gravitatea afectiunii. Sa nu crezi ca o masca poate face minuni la toata lumea.Daca tu consideri ca problema e ata de grava poti apela cu incredere la un dermatolog

gabriela

acum 14 ani

ma numesc gabriela si am si eu o problema mare care ma simt foate jenanta cand ies afara cu prietenii desi am 22 de ani fata mea e plina numai de cosuri ajutatima si pe mine sa scap de aceasta dilema multumesc:*

tyara

acum 14 ani

@ gabriela: praf de argila alba + apa plata, aplici pe fata timp de 20-30 de minute de 2 ori pe saptamana! gasesti la plafar si nu este deloc scumpa.

Dana

acum 14 ani

Da draga mea.Spala-te de cel putin 2 ori pe zi cu zeama le lamaie.si de asemeni abtine-te cat poti de la dulciuri, carne , lapte si tot ce e gras.Vei vedea diferenta.

Karla

acum 14 ani

Pana nu te dau cu gogu nu+ti trece

Ana

acum 14 ani

mie mi-a mers foarte bine cu Zynerit. L-am luat pe reteta de la dermato dar se elibereaza si fara. Foarte important e sa iti cureti bine tenul inainte de a-l folosi, in fiecae dimineata si seara. De preferat cu un gel special

gabitza

acum 14 ani

du-te la dermatolog sa-ti faca o reteta ,daca ai un microb trebuie tratat altfel nu scapi ,ci agravezi eruptia

diana nikoleta

acum 10 ani

pai eu deobicei imi apar cosuri inainte de reglaj dar pt un ten frumos si fin sa te dai o data pe saptamana cu miere pe fata ca.ti va trece cu siguranta si vei avea un ten minunat

Corina Jurja

acum 10 ani

Eu pentru ten, cand am avut probleme cu acnee si punctele negre am folosit creme naturale pe baza de ulei 100% din arbore de ceai (Tea Tree OIl) de la Thursday Plantation. In cateva zile de la utilizare, efectele au inceput sa apara. Tenul a devenit mai curat si apoi treptat problemele mele cu acnee au disparut complet. Le recomand tuturor, pe mine m-au scapat de cosuri

Filoftea

acum 9 ani

Corina Jurja a avut dreptate cu aceste produse naturele din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation, chiar sunt foarte eficiente.
Eu va pot confirma ca le-am folosit si m-au scapat de toate cosurile si puntele negre. Pe mine m-a ajutat sa scap definitv de cosuri de la ei o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee.
Le-am mai incercat o amica si a fost si ea tare multumita.