Tenul gras

Frumusete si intretinere

Postata de anca.grig cu 12 ani in urma.

De aproximativ 2 ani folosesc pentru demachiere solutia micelara de la Bioderma-Sebium H2O, insa as dori sa o inlocuiesc cu altceva care, la fel, sa nu necesite clatire dupa demachiere. Ma puteti sfatui in privinta aceasta cele ce aveti acceasi problema cu tenul ca si mine?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Puteţi folosi un lapte demachiant pentru ten gras după care folosiţi o loţiune tonică pentru ten gras

arhire gianina

acum 12 ani

Am acelesi tip de probleme.Eu folosesc de ani buni lotiunea tonica Pure Zone de la L''Oreal si imi prieste.Incearca-l.

Elena Cristiana

acum 9 ani

Tenul meu este gras, are tendinta acneeica, si mereu am avut probleme din cauza excesului de sebum. De cateva luni, la recomandarea unei cunostinte, am inceput sa folosesc lotiune tonica cu arbore de ceai(tea tree oil) si hamamelis, fara alcool de la Thursday Plantation. Efectele s-au vazut vizibil, dupa ce am inceput sa folosesc acesta lotiune tonica.
Odata cu lotiunea eu mi-am mai cumparat in 2 produse. O spuma naturala de fata pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai, cu care imi spal tenul inainte sa folosesc lotiunea. Si dupa spuma si lotiunea, folosesc Crema hidratanta naturala pentru fata cu arbore de ceai, ulei de macese si vitamina E.
Aceste 3 produse pentru ten meu gras sunt cele mai eficiente pe care le-am incercat, si am incercat multe. Problemele cu cosurile sau punctele negre au disparut, excesul de sebum e sub controla si tenul e foarte curat. Eu le recomand, Sanatate.