tenu

Frumusete si intretinere

Postata de cu 11 ani in urma.

Buna seara de prin clasa a 6a m-am dat cu produse de fata multe la numar in fiecare saptamana imi cumparam altele si altele si acum sunt in a 12a si pielea de la fata e diferita de ceilalti de aceiasi varsta cu mine.Am fost la dermatolog si a spus ca inca pielea mea nu e distrusa asa de tare.Mi-a recomandat produse din gama Bioderma.Cat timp l-am luat adica vreo 3-4 saptamani pielea mea incepuse sa isi revina dar dupa un timp a redevenit la loc cum era.De ce?ca eu m-am dat in continuare cum a zis d-na doctor.Ce as putea face?Mi-as cumpara de la vichy sau avene da nu stiu care,si daca tot asa o sa patesc.

Raspunsuri (3)

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Incearca sa faci un tratament mai indelungat, uz extern cu ulei de scortisoara si ulei de oregano presat la rece.

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Problema nu cred ca e atat a pielii, cat a dvs, deparece nu sunteti constanta in aplicarea unei game adecvate tipului de ten si in relationarea cu medicul dermatolog, in timp. Este normal ca pielea sa nu mai arate ca in clasa a6-a, caci a-ti trecut prin etapa de pubertate; cu rabdare si fara schimbari neadecvate ve-ti depasi aceasta faza.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

nu descrieti nicio modificare a pielii care sa-mi sugereze un diagnostic ca sa va pot oferi un sfat. prin urmare adresati-va unui medic de la clinica dermatologica cea mai apropiata, aratati-i si retetele pe care le-ati primit si va va da un tratament mai corespunzator