se face celulita dupa purtarea unui corset foarte strans timp de 8 ore?

Frumusete si intretinere

Postata de olga51 cu 13 ani in urma.

se face celulita dupa purtarea unui corset f.stramt timp de mai multe ore?

Raspunsuri (4)

:)))

acum 13 ani

:)))

Dr. Elena Popescu

acum 13 ani

Celulita este rezultatul unui proces anormal de stocare a grasimilor
care forţează până la rupere fibrele de colagen şi de elastină de sub piele şi dă aspectul de coajă de portocală.
Cauze posibile: predispozitie genetica, alimentatie dezechilibrata,
fluctuaţiile hormonale normale produse de graviditate, de alăptare sau de procesul de îmbătrânire, sedentarismul sau activitatea fizica insuficienta, folosirea contraceptivelor orale.

Nicola

acum 10 ani

bineinteles ca nu.corsetul este pentru a-ti modela armonios corpul,daunand poate purtat in mod excesiv datorita presiunii exercitate pe al tau corp;aparitia celulitei de la corset e indiscutabil imposibila :)

kristina34167

acum 10 ani

Pastile pentru celulita -
http://track.cellinea.ro/product/Cellinea/?uid=2484&sid=651&pid=122&bid=adc***aec