sapunul cu sulf

Frumusete si intretinere

Postata de membru244552 cu 8 ani in urma.

sapunul cu sulf este bun si pentru caderea parului si regenerarea lui

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , unul dintre cele mai mari avantaje ale sulfului este acela de a distruge bacteriile de pe piele, eliminand una dintre principalele cauze ale acneei. Prin folosirea sapunului cu sulf se indeparteaza celulele moarte ale pielii, microorganismele, precum si murdaria si grasimea, responsabile de blocarea poriilor si aparitia acneei.

Efectele sale sunt dovedite in tratarea si combaterea:

acneei;
psoriazisului;
matretii;
dermatitdelor seboreice sau atopice;
eczemei;
micozei;
scabiei;
ptiriazisului.

Va recomand sa consultati un medic dermatolog pentru a identifica motivul caderii parului si tratament adecvat daca se impune si eventual un nutritionist.