Sapunul cu sulf

Frumusete si intretinere

Postata de mayb_e cu 12 ani in urma.

Buna ,am si eu cateva intrebari : e bun sapunul de sulf folosit ca si sampon pentru cresterea parului ? E indicat pentru cosuri si alte probleme ,pete aparute pe fata ,corp ?
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Laura

acum 10 ani

Produsele cu sulf sunt indicate in condițiile in care aveți un scalp ( pielea capului ) gras deci si par gras sau doriți sa scăpați de matreata nedorita.in ceea ce privește tenul puteți folosi aceste produse numai dacă aveți pielea grasa si cu tendința spre a facă acnee sau acele costuri neplacute si dureroase.Deci sulful degreseaza într-un cuvânt dar aveți grija sa nu exagerati pt ca puteți ajunge in extrema cealaltă când vi se poate usca prea tare pielea ,se întîmplă rar dar de întîmplă .succes

Loredana

acum 9 ani

Eu iti recomand un sapun pe care eu il folosesc de un 1 an de zile de cand l-am descoperit si sunt incredibil de multumita de el.
E un sapun organic pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation si incredibil de eficient ...pot sa zic ca m-am indragostit de el :)

laura

acum 9 ani

foarte eficient acest sapun de la Thursday Plantation, va pot confirma.