sani

Frumusete si intretinere

Postata de ogiogi cu 11 ani in urma.

acum 2 luni mia aparut la san o galma foarte mica dar in decurs a doua luni sa facut foarte mare si sa intarit ma arde locul cu pricina si ma doare foarte tare .... am fost la medic iar medicul mia propus sa fac mamografie doar ca eu am 26 de ani ...si de acea am apelat la dvs ... as dori si eu mai multe detali si o informatie despre un spital sau un doctor .... sunt foarte speriata ce este de facut in cazul meu ... multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Important este sa urmati indicatiile medicului. Este necesar sa efectuati mamografie si/sau ecografie mamara pentru o descriere si apreciere a naturii acelui nodul. Ulterior, in functie de aceste rezultate se decide daca este nevoie de o punctie -biopsie pentru stabilirea cu certitudine a unui diagnostic.