sanatate si frumusete

Frumusete si intretinere

Postata de carmen266102430 cu 13 ani in urma.

Influenteaza anticonceptionalele, luate pe termen lung, aparitia celulitei?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Da, fiind hormoni introdusi in mod inutil in corp, incurajeaza formarea celulitei care, se stie, este apanajul femeilor, determinata de hormonii feminini. In momentul cand o femeie ia anticonceptionale, se mareste cantitatea de hormoni si deci si efectul lor. Sfatul meu: foloseste prezervativ.

carmen266102430

acum 13 ani

Iti multumesc pentru raspuns si sfat. Am renuntat deja la anticonceptionale, o sa incerc plasturii care se aplica in anumite zone pe corp. Am vorbit cu ginecologul si zice ca functioneaza, sunt sigure si sunt mult mai slabe decat pilulele.

Csara

acum 13 ani

Sau daca partenerul este stabil, foloseste mijloace de contraceptie locala (ovule, creme, foite, etc.)>

carmen266102430

acum 13 ani

Multumesc si tie Csara