Rubrica : Frumusete si intretinere

Frumusete si intretinere

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

Buna !
Pot folosi o crema "body shimmer ...si pe faţă ? Sau aceasta se utilizeaza doar pe corp ?
Nu vreau sa am probleme pe urma cu tenul din cauza asta...

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Eu zic sa nu dai cu ea pe fatza mai ales daca ai un ten mai sensibil (s-ar putea sa te trezesti cu o explozie de cosuri). Daca vrei ceva stralucitor pe fatza, faci in felul urmator: dai cu fond de ten (Vichy pentru ten acneic sau ceva pt ten sensibil), apoi cu un pic de pudra normala si apoi iti dai deasupra cu un pic de pudra stralucitoare (exista de cumparat, dar nu arata ca body shimmer). ALtfel risti sa ai probleme.