Ridurile la barbati

Frumusete si intretinere

Postata de cezi14 cu 14 ani in urma.

Ce produse de pe piata sunt eficiente si pot fi folosite de un barbat, atat pentru reducerea ridurilor din jurul ochilor, cat si a celor de pe frunte?

Raspunsuri (9)

raluca

acum 14 ani

Cea mai buna masca pentru a scapa de riduri este argila. Trebuie sa fie aplicata de doua ori pe saptamana. Ea elimina impuritatile ce se acumuleaza in timpul zilei, ac***a un efect regenerator si conferind pielii un aspect ingrijit.

Argila hidrateaza si remineralizeaza tesuturile, indeparteaza eruptiile cutanate si ridurile, impiedicand astfel, imbatranirea prematura a pielii. Foloseste cu incredere si succes!

Tatiana

acum 14 ani

Poti merge la cosmetica pentru a-ti trata ridurile doar aplicand o singura masca. Procedura are la baza celulele stem din plante, obtinute din muguri si radacini.

Tratamentul costa 120 de lei
Masca pentru ochi se aplica de catre cosmetician pe un ten curatat in prealabil si se lasa sa actioneze timp de 15-20 de minute, dupa care este indepartata cu un burete umed. Mult succes!

Dr. Dermato

acum 14 ani

Singura soutie eficienta este injectarea de toxina botulinica; rezultatele sunt spectaculoase, dar dureaza in jur de 4-6 luni. Cremele hidratante sau mastile nu rezolva problema, din pacate. Puteti incerca Iwostin Dark Circles Eye Gel (gel contur ochi), iar pentru frunte Vichy Liftactiv, sub rezerva faptului ca nu exista niciun produs sub forma de crema care sa fie 100% eficient in tratarea ridurilor. Multa sanatate!

Valentina

acum 9 ani

Imi puteti spune cat costa injectarea de toxina botulinica?

marian

acum 14 ani

am 23 de ani si mi-au aparat riduri pe frunte acum 2-3 ani si nu stiu ce sa ma fac.. va rog ajutatima help me

gica

acum 14 ani

am 52 de ani si am riduri exista o crema pentru riduri???

mihai

acum 13 ani

am probleme cu pielea ,am capilariile esite ....

Dona

acum 9 ani

Eu am probleme destul de urate cu ridurile de aproape 3 ani de zile. Am zis ca asa e si nu avem ce face pentru ca vremea trece. Dar nu e chiar asa. M-am mai documentat si am gasit tot felul de remedii si produse care pot sa ajute la indepartarea ridurilor. Spre exemplu in perioada asta fac cura cu produsul Impreskin de aproape 3 saptamani si se observa modificari.

geo

acum 8 ani

Ridurile reprezinta o problema spinoasa atat pentru femei cat si pentru barbati. Din fericire sunt in comert foarte multe produse care ne pot fi folositoare. Un lucru e cert, definitiv nu putem scapa de ele si doar putem amana efectele batranetii...