Raspundeti azi la intrebarea mea??????????????!!!!

Frumusete si intretinere

Postata de AnnaO cu 10 ani in urma.

E URGENT: Acum 2 zile m-am dat pe fata prima data cu zeama de lamaie, dupa cu pasta de dinti(pentru cosuri), din p***ae am intins-o aproximativ pe toata fata, nestiind ca usca tenul. A doua zi mi-a aparut o roseala destul de severa in obraji, pielea s-a uscat, acolo si mai in cateva zone, si m-am dat si cu ulei de ricin. Momentan, dupa o baie calda ma ustura foarte tare fata. Ce pot face?

Raspunsuri (6)

Mirna

acum 10 ani

Uite ca iti raspund la intrebare dar nu e frumos ce faci, chiar daca e urgent mergi la doctor sau cauta-ti singura remediile pe net in loc sa te certi cu site-ul. Incearca sucul de aloe vera, regenereaza si repara pielea. Il gasesti la plafar, dar verifica sa nu aiba conservanti. Se administreaza si intern (bei cam un sfert de ceasca de 2-3 ori pe zi) si extern (comprese pe toata fata care se tin macar 30 minute). Dupa aceea, te poti unge cu ulei de argan sau avocado.
Astept vesti.

FreeStyle11

acum 10 ani

Exista la farmacii o multime de creme si solutii pt iritatii ale fetei, trebuie sa sti care e mai buna.Totusi mai bine te duci la un dermatolog daca vrei sa vezi si parerea lui, insa eu cred ca la farmacie vei gasi rezolvarea.Trebuie sa te dai cam de 2 ori pe zi cu o solutie, indiferent ce ar fi, si pe urma mai vezi.Si data viitoare numai fa tratamente pt cosuri de capul tau, mergi la dermatolog, daca vrei sa scapi de cosuri.

AnnaO

acum 10 ani

Va multumesc pentru raspunsuri. Cosuri nu am multe, doar cateva, de asta mi-am facut de cap. Si solutii am cautat, dar nimic. Am facut cea mai mare greseala. Nu stiam ca mi se usca asa tare. Va multumesc mult pentru ajutor.

FreeStyle11

acum 10 ani

Lasa, ca nu ai nimic grav.Data viitoare consulta medicul inainte de a face vreun tratament cosmetic sau de alt fel.Efectele tratamentelor facute dupa ureche pot fi de la usoare la foarte grave.Din fericire te situezi la cele mai usoare.

AnnaO

acum 10 ani

Am observat ca nu e ceva extrem de grav, dar ma deranjeaza, ca arata foarte urat pielea. Si mai e si usturimea, sper sa treaca repede.

Lidia

acum 9 ani

Incearca sa cauti ceva produse naturale pentru a scapa de problema. Eu cu foarte mult timp in urma am folosit ceva produse din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation care m-au ajutat enorm de mult cu tenul meu.
Iti recomand sa folosesti pentru ten, pentru curatarea zilnica o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta