Piele uscata si usturime

Frumusete si intretinere

Postata de AnnaO cu 10 ani in urma.

Acum 2 zile m-am dat pe fata prima data cu zeama de lamaie, dupa cu pasta de dinti(pentru cosuri), din p***ae am intins-o aproximativ pe toata fata, nestiind ca usca tenul. A doua zi mi-a aparut o roseala destul de severa in obraji, pielea s-a uscat, acolo si mai in cateva zone, si m-am dat si cu ulei de ricin. Momentan, dupa o baie calda ma ustura foarte tare fata. Ce pot face?

Raspunsuri (1)

AAndreea

acum 8 ani

Daca ai aflat cu ce a trebuit sa te dai ca sa-ti treaca, te rog sa-mi spui si mie. Am fix aceeasi problema, exceptand zeama de lamaie si uleiul.