piele deshidratata

Frumusete si intretinere

Postata de kaona cu 12 ani in urma.

Acum un an de zile, am fost diagnosticata cu mastoza fibrochistica si markerii tumorali au iesit mari. De atunci tin o dieta draconica fffffff saraca in grasimi, doar cu fffff putine alimente. Am slabit 25 kg. Din aceasta cauza, pielea mea arata extrem de rau - mai ales de pe fata: extrem de deshidratata si cu ffffff multe riduri fine. Ce creme as putea folosi pentru a o revitaliza cat de cat? Multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Dimineata o crema hidratanta eventual pe baza de acid hialuronic si seara una antirid , pe baza de retinol/vit. C ( game dermato-cosmetice din farmacie- Vichy, SVR, Eucerin etc). Exista in cabinetele medicale si tratamente de revitalizare si hidratare injectabile, pe baza de aminoacizi esentiali si acid hialuronic.

Ana Maria

acum 11 ani

Iti recomand serul cu argan si trandafir de la biorigine.ro Il folosesc de doua luni si sunt foarte multumita de el. In primul rand are un efect incredibil, tenul meu nu mai este uscat, este chiar fin si catifelat, iar ridurile de expresie s-au diminuat foarte tare! In plus, este suficient sa folosesti doar una-doua picaturi de ser pentru a-ti masa o singura data tenul. Sunt convinsa ca vei fi foarte multumita de rezultatele obtinute!