pete pe fata

Frumusete si intretinere

Postata de cst cu 13 ani in urma.

Anul trecut mi-au aparut niste pete mici pe frunte(cred ca de la soare)ptr. ca nu am folosit niciodata crema de fata cu spf deoarece nu am avut probleme.Stie cineva un remediu si ce crema de fata cu spf mai buna i-mi recomandati?Eu folosesc crema hidratanta gel de curatat fata ,demachiantsi tot ce tine de ingrijirea fetei de la Garnier,credeti ca si crema cu spf de la Garnier este buna sau alte creme?MULTUMESC

Raspunsuri (7)

ionela

acum 13 ani

Incearca bioderma 50+ e foarte buna in astfel de probleme.

Bacu Crina

acum 13 ani

Daca nu au trecut de la sine, petele, probabil ca este nevoie sa mergi de la dermatolog. Da, este foarte buna si crema cu spf de la garnier. Daca ai pigmenul deschis foloseste in primele saptamani de plaja crema cu factor de protectie solara (uvb sau uva) mai mare, iar apoi e suficient cel cu protectie 20.

andreea marcu

acum 13 ani

si eu am aceeasi problema cu petele si am consultat un dermatolog si mi-a recomandat crema ANTHELIOS XLemulsie fluida pentru fata SPF50+ si in septembrie tratamente pentru depigmentarea pielii pana atunci cat mai putin soare si dat cu crema la fiecare 5 ore.Petele nu dispar si dak o sa folosesti creme dupa ce iti spun prietenii o sa se aceentueze sanatate multa

cst

acum 13 ani

multumesc ptr. sfat dar crema o folosesc zilnic ,chiar daca nu ma expun la soare?

ana

acum 13 ani

am si eu niste pete albe pe picioere care miau ramas de la varsatul de vant. ce creme es pute folosii ptr ami disparea si mie petele albe/+

anonim

acum 13 ani

am acnee usoara si borbonele ce trebuie sa fac ca sa dispara?mz

anonim

acum 13 ani

bun