pentru slabire!

Frumusete si intretinere

Postata de Innabrbr cu 9 ani in urma.

vreau sa slabesc cu destule kg..am nevoie sa ma sfatuiti , pastile pt stoparea foamei efective si e nevoie de preinscrierea medicului?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este indicat sa consultati un medic nutritionist pentru evaluare si stabilirea unui regim dietetic adecvat.

Innabrbr

acum 9 ani

multumesc!

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

Ac***a in vedere ca este vorba de mai multe kg in plus, presupune un demers mai serios.
Pe langa nutritionist, puteti apela si la psihoterapie / dezvoltare personala.
Mai multe despre tratamentul problemelor de greutate, mancatul compulsiv puteti citi pe site-ul Psihoutil sau copiati in bara de cautare aceste link-uri:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/tulburarile-de-comportament-alimentar/

http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/tulburarea-de-mancat-compulsiva/

Acest demers va poate ajuta sa va deblocati vointa, sa aveti mai multa rabdare, sa rezistati mai bine tentatiilor, sa reduceti recaderile si stresul, si sa aveti mai multa incredere in dvs..

Speranta, perseverenta si sanatate!
Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721. 349.765
Mail: [email protected]

www.psihoutil.ro