Pentru Acnee

Frumusete si intretinere

Postata de kristiano cu 14 ani in urma.

E buna una dintre aceste solutii?

3. Coaja de portocala
Tratamentul cu coaja de portocala realizat acasa s-a dovedit a fi foarte eficient in tratarea acneei. Pentru tratament coaja de portocala se rade, se amesteca cu putina apa si se aplica pe zonele afectate de acnee.

4. Lamaia
Unul din cele mai simple remedii pentru acnee este aplicarea in mod regulat a sucul de lamaie pe cosuri si acnee. Se lasa sa actioneze timp de maxim o ora dupa care se spala cu apa calduta.

Raspunsuri (5)

sah

acum 14 ani

pai ai acnee sau doar cosuri?

kristina43617

acum 10 ani

Pastile pentru acnee - http://bit.ly/15mzrbr

nayara

acum 14 ani

cual es el motivo

Nana

acum 14 ani

ei bn ms mult
k yo am o problema
sh tres mia scap de cosuri intr-o saptamana k ma duk atunci la scoala
ms mult
sper s functioneze
idu meu cute_angel_nana
mia trimite-mi dak vrei spaturi
ms
app kiar
dak stiii
km s fac parul meu s creasca mai repede?

Miruna

acum 9 ani

Eu impotriva acneei iti recomand sa cauti un tratament natural pe baza de creme din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Din experienta mea de 4 ani cu cosurile si punctele negre iti zic ca doar cu aceste produse eu am reusit sa ma vindec complet. Iti chiar recomand o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidranta si un gel medicinal anti-acnee de la ei. salutare