PELADA

Frumusete si intretinere

Postata de ANISOARA1499611 cu 13 ani in urma.

unde sa merg prima data, la ce fel de medic, pt. caderea parului cu spegna?
dermato,endocrinolog,..........,m-am trezit cu o spegna de par lipsa din crestetul capului,a ramas o chelie cat pui degetul mare,rotunda, lucioasa ..............si tare infricosatoare.Sunt tare panicata, sa fie PELADA???????????

Raspunsuri (10)

Filipa

acum 13 ani

Cred ca ar trebui sa mergi la med de familie si el sa te indrume catre specialistul potrivit. In cazul acesta nu platesti nici consultatia la specialist , endocrinolog ori dermatolog. Sanatate.

Iuli

acum 13 ani

Ce inseamna spegna?? Dernatolog.

ANISOARA1499611

acum 13 ani

spegna=suvita groasa de par

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

Daca ai incredere intr-un tratament naturist va recomand cabinetul doamnei doctor Stela Dronts unde puteti sa stati de vorba si sa va ajute pe deplin.Nu va costa nimic.Consultatia este gratis.Nr tel este 07448760194 Sanatate multa

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

Scuze tel Doamni Doctor Stela Dronts este 0744870194

ANISOARA1499611

acum 13 ani

Multumesc! orice sfat sau sugestie sunt bine venite.

Elena

acum 13 ani

Poti incerca si vitaminoterapia.

madalina

acum 13 ani

am pelada de 1 saptamana am remarcat intr-o seara k mi-a kzut parul am ramas cu o gaura kt o nuk nu se observa deoarece am parul mare am fost la doctor mi-a dat trimitere si am fost la dermato mi-a facut injectie in locul afectat ma intepat de 5 ori si mi-au dat firicele mici k la spranceana unele chiar mai mari.e posibil sa imi revin???????????astept raspuns multumesc

ANISOARA1499611

acum 13 ani

Ţi-a cazut părul doar de o săptămână, sau atunci ai observat tu? Iar injecţiile le-ai făcut la interval de cât timp? Îmi spui şi mie te rog cum se numesc aceste injectii şi cam cât ar costa? Mă intereseaza pt. că şi eu am acest diagn. dar alt tratament cu laser pe lânga celelalte (pastile, unguient, solutii).Nu a mai avansat, adică nu mai am şi alte "chelii" (cunosc pers. care după prima a urmat şi a doua şi a treia chelie din ce în ce mai mari ca diametru),eu zic că-mi merge bine tratamentul, cu toate că nu mă laud ca tine că a crescut aşa de mult şi repede.Tu eşti chiar o fericită crede-mă, în mod sigur o să-ţi revii

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

Nu vreau sa va dezamagesc poate chiar o sa va ajute pe dumneavoastra aceste injectii dar pe varul meu nu l-a ajutat a inceput sa creasca pup***ale apoi a cazut din nou si a facut un tratament pentru a distruge bacteri priveste mai sus ca am lasat nr de tel a doamni doctor Insanatosire grabnica