parul pe fata(barba)..

Frumusete si intretinere

Postata de Marian271103205 cu 15 ani in urma.

am varsta de 22 de ani si nu imi creste barba mai deloc.Pana acum acest aspect nu a fost o problema pt mine pt ca am considerat ca odata ce inaintez in varsta o sa creasca si barba dar iata ca timpul trece iar tenul tot ca al unui copil de 17 ani ramane. Poate nu este cv care ar trebui sa ma ingrijoreze insa pt mine devine un stres pe zi ce trece acest aspect. Poate sa ma ajute cineva cu cateva sfaturi?... va roc frumos

Raspunsuri (34)

Paul69

acum 15 ani

eu zic sa nu disperi am si eu un var din partea sotului la fel e span adica fara par dar eu cred ca tu te angrijorezi de altceva stai linistit eti tot baiat daca nu ai alte orienteri dar pentru linistea ta apeleaza la un medic

violeta6097418

acum 15 ani

Esti tot baiat si daca ai alta orientare...(asta apropos de ceea ce scria milica).

Pe de alta parte, poate fi vorba de echilibrul hormonal, de o glanda endocrina. Cu ajutorul unui medic ai putea afla despre ce e vorba si cum se poate remedia problema.

Marian271103205

acum 15 ani

in nici un caz nu am alte orientari insa ma oftic cand ma intalnesc cu oamneni necunoscuti si care imi zic ca nu mi-ar da mai mult de 16-17 ani:( la prima vedere

violeta6097418

acum 15 ani

De fapt mai sunt barbati carora li se dezvolta mai tarziu pilozitatea faciala/pectorala/axiala. Daca numai asta te oftica- faptul ca lumea te percepe mai tinerel - raspunde-le si tu cu o gluma si, daca e cazul, arata-le buletinul.

Cat despre fete - cele mai multe prefera baietii cu obrazul fin. Tu il ai asa natural, pe cand altii trebuie sa se barbiereasca aproape zilnic ca sa si-l mentina.

Daca totusi te deranjeaza sau te ingrijoreaza, cauta un endocrinolog si lamureste situatia.

ione

acum 13 ani

esti un norocos si nici nu iti dai seama...

calin

acum 12 ani

total de acord..nici nu te ambala..o sa ai si barba..si o sa-ti doresti sa fii ca acum atunci :)) trust me

petrisor

acum 13 ani

incearca sa te razi de pufsi o sa iti creasca

mia

acum 13 ani

ce sa fac?sunt foate suparata?imi creste barba..mi-am tras 2-3 fire si acuma am mai multe si ma deranjaza?credeti ca pot sa fac ceva ca sa nu mai apara

claudiu

acum 9 ani

invata sa scri romaneste prima data

Gramatica

acum 9 ani

Dar tu când înveți?

radu

acum 12 ani

incearca cu minoxidil 5 am auzit ca e bun....dar documenteazate mai bn ...ca internetu asta e mare

iuli

acum 12 ani

nu te ingrijora...o sa creasca...eu am 19 ani si am destula zik eu...insa ma intereseaza kum as putea face sa imi creasca o barba frumoasa...cu forma frumoasa
vad unele persoana ac***a barba foarte bine definita si vreau sa stiu daca se poate sa o fac si eu pe a mea sa creasca asa`

mişu

acum 12 ani

Stai linistit, o sa creasca. Sa nu te ingrijorezi, am tot 22 de ani si mi-as dori sa nu imi creasca asa de repede. In doua luni e de 5 cm si destul de deasa. Bucura-te pana nu creste:D

dudan costinel

acum 12 ani

salut am 24 de ani si eu tot in postura ta am fost acum un an dar cind am dat cu ulei de racina pe fata mia crescut in 2 luni asa ca incearca si tu

asddsa

acum 11 ani

pt hector... se vede ce cultura generala si educatie ai dupa cum vorbesti si asta e o problema generala... stai linistit in banca ta daca nu ai cv folositor de zis

Petre

acum 11 ani

-Ce va pot spune...barba a inceput sa imi creasca de la 16 ani acum ac***a 19 ani ani procesul nu sa incheiat definitiv...mai bine de 2 ani ani a stagnat...dar acum a inceput sa creasca dar foarte rau...singurul loc unde inca nu a crescut este in coltul guri pe deoparte si cealalta a fetei....inca nu am consultat un medic...dar nu cred ca este normal

Octav

acum 11 ani

Nu inseamna ca esti barbat daca ai o barba aspra pe fata .. esti barbat atunci cand esti capabil sa intretii o casa si o familie si sa ai ce sa le pui pe masa sa nu duca grija de pe o zi pe alta nici eu nu am asa barba doar putin la barbie si la mustata si o rad mereu pe obraji nu prea am dar asta nu inseamna ca nu sunt barbat..barbat trebuie sa fii din punct de vedere al statului social , financiar , si in pat la femei . barba e un chin

Toha

acum 10 ani

Pai cum trebuie doar o data sau de mai multe ori ca nu stiu?

Bossy

acum 10 ani

Respect Octav !

emita ramnicul sarat

acum 10 ani

salut eu am 25 de ani si barba tot cam vreo 25 de fire pe la cioc si putin pe la pelciuni stie careva un tratament mai simplu de aplicat fara doctoriiii si alte cheltuieli financiare ????

Pag 1 din 2