parul gras

Frumusete si intretinere

Postata de cristina676 cu 15 ani in urma.

buna! va rog fff mult sa -mi spuneti ce anume sa fac deoarece mi se unge parul fff repede sau pielea capului?!-habar nu am-doar ca , azi ma spal si maine seara sunt nevoita din nou sa-l spal!!! Am folosit tot felul de sampoane si dermatologice , de ex de la Vichy dar dupa 2 luni de utilizare isi face aparitia matreata, dar parul tot se unge!!! va rog mult ajutati-ma! Ms

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

Nu am retete minune in legatura cu problema ta, ma confrunt si eu cu aceeasi prolema. Dar ce iti pot spune sigur e ca, tocmai faptul ca te speli des pe cap duce la ingrasarea excesiva a parului!! Stiu ca e neplacut, dar daca ai putea sa ajungi sa te speli o data pe saptamana ar fi ideal. Stii de ce? In momentul cand scalpul este spalat, imediat incepe sa secrete sebum pentru protejarea pieliisi parului. Deci cu cat il speli mai des, cu atat se va ingrasa mai repede. Incearca sa nu folosesti apa foarte fierbinte si sampoane agresive. Numai Bine!

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Inainte de spalare aplica la radacina zeama de lamaie si stai cat de multi poti chiar si cateva ore, dupa care te speli, evita sa folosesti balsam pe toata lungimea parului, doar la varfuri.Sper sa te ajute

Simona Mihaela

acum 10 ani

Si eu am avut probleme cu parul gras. Am mers la doctor si mi-a dat un sampon natural cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation si o sticluta de ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil).

Eu de cand am inceput sa folosesc cele 2 produse, nu am mai avut probleme cu parul gras.