parul brunet

Frumusete si intretinere

Postata de mayb_e cu 14 ani in urma.

am si eu o intrebare ..mi-am vopsit parul negru de vreo cateva luni .eu am tenul deschis ochii albastri spre verde ..si mi se pare ca , culoarea asta ma face sa par palida ..nu as vrea sa mi vopsesc deocamdata parul intr-o culoare naturala ca l-am distrus destul...ce as putea sa fac in leg cu ..machiajul ..coafura sa nu mai arat palida .;)

Raspunsuri (5)

sah

acum 14 ani

iti recomand sa nu-l mai vopsesti deloc, sa-l lasi sa creasca natural si sa-l tunzi pe parcurs pt a reveni la culoarea initiala. O sa ai timp dupa o anumita varsta sa te tot vopsesti si at iti vei dori sa nu fi nevoita. Nici varianta de a te incarca de cosmetice care sunt pline de chimicale si IMBATRANESC tenul folosite pe termen lung nu e cea mai buna. Culoarea se va estompa in 1-2 luni in functie de vopsea, dupa mai multe spalari. La ocazii incearca machiaje calde:(nuante de:) bejuri/rozuri/, fara contur la ochi, un ruj rozaliu, fard de obraz culoarea piersicii.Fara contraste mari pt a estompa diferenta ten/par. In viziunea mea coafura nu are mare importanta, dar il poti purta pe spate pt a-ti scoate in evidenta ochii aia frumosi :) . te-am pupat

Laura

acum 14 ani

Nu stiu cum ai tenul, dar daca esti bruneta, si ai tenul masliniu sau bej inchis si ochii verzi sau albastrii, alege pentru machiaj:

Creion dermatograf: negru, gri, maro, roz sau verde inchis;

Fard:auriu, galben, piersica, roz, gri, maro si albastru inchis;

Rimel: negru sau maro inchis.

raluk

acum 14 ani

Incerca sa folosesti un fard de obraz.Sa nu incerci sa te decolorezi ca iti vei strica parul si vei ramana cu 2 fire.

Laura a zis fata ca are tenul deschis ce e asa greu sa citesti, oare la ce mai postati daca nici nu cititi, sau interpretati gresit. Chiar nu cred ca o interesa pt tenul masliniu

Maria C

acum 14 ani

Pentru ca ochii sa-ti iasa in evidenta poti aplica culorile maro si roz - rosu. Culorile calde vor contrasta cu albastrul rece si va face ca ochii sa iasa in evidenta. Evita nuantele de albastru. Pentru ca tu esti bruneta, trebuie sa-ti alegi un ruj pe masura - adica, brunetele vor folosi un ruj rosu cu nuante de maro. Succes!

CRISTINA

acum 10 ani

Pentru decolorarea parului incercati produsul rusesc-COLOR OFF , DECOLOREAZA PARUL FARA SA IL ARDA, DETALII AICI : https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional