par distrus

Frumusete si intretinere

Postata de nico.nico00 cu 12 ani in urma.

timp de un an am fost blonda cu parul decolorat din brunet...cand mi-am dat seama ca l-am distrus l-am vopsit din nou brunet pt a renunta la decolorant,vopsindu-ma din 3 in 3 luni pt intretinerea culorii.Acum a trecut apropae un an de la ultima decolorare,dar parul tot distrus e...am taiat cate putin din el,am folosit si folosesc tot felul de masti cosmetice si naturale din galbenus de ou,ulei de masline...iau si vitamine...dar parul tot se rupe in bucatele mici la varfuri si nu creste in lungime.Ce as mai putea sa i fac?

Raspunsuri (5)

TataNicu

acum 12 ani

Ai nevoie de niste vitamine si calciu. Sau de o alimentaie bogata care sa contina toate principiile alimentare. O viata dezechilibrata se reflecta si la nivelul podoabei capilare.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Sari

acum 12 ani

Am facut cursul de coafura, am practicat si coafura si am urmatorul sfat, care l-am avut si in cursul nostru, TAIE TOT PARUL, cat mai scurt. Nu ai alta solutie, el este distrus pe toata structura lui, nu numai la varfuri, caci si vopsirea in brunet , agreseaza parul.
Dupa ce il tai, lasa-l sa creasca fara nici o vopsea, fara fixative sau alte produse cosmetice care sa il agreseze, cand te usuci sa incerci fara uscator , si nu se freaca parul ud cu prosopul ci se tamponeaza finut, si atat.
Tunsoarea pixie este la moda.
Parul creste cam 1-2 cm pe luna, daca il ajuti si ii dai multa apa, caci in structura lui are cam 70% apa.
Toate cele bune.

nico.nico00

acum 12 ani

Sari,incep sa cred ca ai dreptate...pana acum am facut tot posibilul sa evit tunsorile scurte deoarece sunt adepta parului lung...acum cativa ani am fost tunsa bob si nu mi-a stat bine...dar pixie...dar se pare ca alta solutie nu am...ce face decolorantul asta din par

Iuli

acum 12 ani

Si totusi, de ce nu il tunzi mai scurt si nu il lasi natural, nevopsit? Mi se pare logic ca daca il vopsesti in continuare sa fie la fel de distrus.