Par cret

Frumusete si intretinere

Postata de o98 cu 8 ani in urma.

As vrea sa stiu si eu ce sa ii mai fac parului meu sa stea si sa fie din nou la fel de cret ca acum vreo 2 ani, inainte de a folosi placa de par in p***ae ? Parul refuza sa mai creasca, si nu mai sta cret, decat pe portiuni sau se increteste la radacina pe lungime, vreo 4''5 cm, iar dupa sta pur si simplu drept. Momentan sunt tunsa bob, placa in ultimele 6 luni am folosit''o foarte rar, de max 5''6 ori in aceasta perioada. Aveam un par foarte lung si cret si frumos..dar cum eram mica si prostuta si din cauza colegilor care vorbeau urat la adresa mea pentru ca sunt si creola, si seman cu un pui de african, m''am simtit foarte complexata si am incercat sa fiu normala ca toti ceilalri, pana cand am crescut si mi''am dat seama cat de prostuta am fost ,dar din pacate tarziu pt parul meu si sper ca nu prea tarziu si ca voi gasii o solutie de ''a''l regenera. Mutlumesc:D.

Raspunsuri (1)

ioana

acum 8 ani

De la placa, vopsit si alte tratamente aplicate parulu,i acesta in timp se indreapta. Nu cred ca o sa reusesti sa-l aduci la starea lui initiala.
Incearca tratamente naturiste, poate reusesti ceva