masca antirid

Frumusete si intretinere

Postata de lil19 cu 11 ani in urma.

Amestecul dintre morcovul crud dat pe razatoare cu albus de ou si malai poate fi considerat o masca antirid pentru tenul mixt?multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

in mod obisnuit ridurile apar la persoane de varste inaintate si in acest caz foarte eficient este tratamentul la 12 ore prin masaj cu crema nivea. daca aveti o varsta mai tanara trebuie sa mergeti la un medic dermatolog pt a pune diagnosticul si tratamentul adecvat.