Masaj anticelulitic

Frumusete si intretinere

Postata de emilly1985 cu 13 ani in urma.

Buna,

Ce parere aveti de masajul anticelulitic? E bun de ceva cel facut de aparate de masaj gen cele de la Medicura, sau tot masajul facut la salon de un profesionist da cele mai bune rezultate?

Raspunsuri (3)

Mariana

acum 13 ani

buna,

sa stii ca daca urmezi un plan corect, si masajul facut de tine acasa, cu o crema buna, are efect. Eu am facut lucrul asta, dar, din pacate, dupa ce am vazut rezultate m-am "culcat pe ureche".
In primul rand am sesizat ca mi-a scazut circumferinta coapsei si apoi, pielea se schimbase vizibil. Problema e ca la inceput esti foarte constiincioasa...apoi usor..usor iti piere cheful :)

Dr. Elena Popescu

acum 13 ani

Si masajul anticelulitic facut acasa poate fi eficient. Daca vrei să învingi celulita nu te poţi baza doar pe folosirea produselor cosmetice speciale şi nici pe folosirea tehnologiilor din saloanele de înfrumuseţare. Dieta, ca şi sportul, contează. De bază sunt alimentele bogate în fibre, proteine şi în minerale, sărace în glucide rafinate şi în grăsimi.
De evitat: alcoolul, carnea de porc, grăsimile animale, mezelurile, alimentele foarte sărate şi afumate, dulciurile şi alcoolul. Mesele nu trebuie să fie luate la ore târzii, iar dieta se poate completa cu suplimente pe bază de vitaminele E şi C.

marcus3575

acum 10 ani

Pastile pentru celulita -
http://track.cellinea.ro/product/Cellinea/?uid=2484&sid=651&pid=122&bid=adc***aec