Mancarimi ale pielii

Frumusete si intretinere

Postata de claudia123125057 cu 15 ani in urma.

Poate cineva sa-mi recomande un tratament?Am pielea crapata si cu niste leziuni mici si din cand in cand ma si mananca...ce pot face?

Raspunsuri (5)

carmen658

acum 15 ani

Buna Ramona,
Te-as sfatui sa mergi sa-ti faci un set de analize. Pot fi multe cazuri pentru care te mananca pielea. Nu trata acest caz cu indiferenta. Sanatate.

simona166117244

acum 15 ani

Buna Ramona32,
O vizita la dermatolog te-ar putea ajuta. Nu poti folosi cine stie ce creme sau tratament fara sa stii cauza aparitiei acestor leziuni si crapaturi.
Cum ti-a zis si Misi , cauzele pot fi diverse.
Numai bine!

acum 15 ani

poti folosi crema hemp de la body shop..e pt piele uscata, nu miroase f bine dar mie mi se pare ok

simona166117244

acum 15 ani

Eventual, pana mergi la medic, poti folosi o crema cu galbenele.

DANIEL18124672

acum 15 ani

Buna,Ramona,dupa cate am inteles eu cred ca esti suspecta de o neurodermita...iti pot recomanda un tratament foarte bun ,cu produs e Dermaviduals:
Trebuie sa-ti cureti pielea cu gel de dus si lapte de curatare DMS in proportie de 1\1;tonifierea se face cu lotiune P;peste zi trebuie sa folosesti o crema compusa din 44 ml crema DMS High clasic plus,si 6 ml Boswelia nanoparticule.Pentru noapte trebuie sa aplici o crema si sa faci un masaj cu Novrithen DMS.Iti recomand sa iti faci o dermoanaliza mai intai care sa confirme ceea ce cred eu ca ai.Apoi ti se va recomanda un tratament individualizat.Numai bine,Carmen.