Leziunea herpetica - Herpesul

Frumusete si intretinere

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am suferit ani la rand de herpes la nivelul buzelor. De cand am folosit Helioplant crema antiherpetica,producator Exhelios Timisoara,cu extracte de lemn dulce si pelin negru, nu am mai cunoscut aceasta neplacere. O folosesc si acum ori de cate ori simt cea mai mica jena in zona buzelor.

Raspunsuri (5)

vlad26

acum 15 ani

Eu folosesc cu succes aciclovir sau zoviral inca de la primele simptome ale herpesului bucal si acesta dispare in maxim o zi. Dar, doar daca aplic crema la primele in faza de inceput. In caz contrar, ma confrunt cu neplacerea de a avea herpesul pe buze cam timp de o saptamana, orice tratament as incerca.

roxana elena2

acum 15 ani

azi dimineata mi-a iesit herpes in 2 locuri,pe aceeasi parte a buzei de sus.Nu mai pooooooot!Stie cineva cu ce as mai putea sa-l tratez,ca la mine aciclovirul nu mai are nici un efect.De o luna imi ies unul dupa altul.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

eu am probleme cu herpesul de multa vreme,si am folosit multe creme si Aciclovir,prob e ca imi ies lunar si e cam neplacut sa ma vada lumea tot timpul cu aceste bube la gura,cred ca nu o sa mai scap niciodata de aceasta problema,ma poate ajuta cineva?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Stie cineva vre-un tratament bun pentru tratarea herpesului, pentru mult timp inainte? caci eu simt herpesul deja cind il am pe buze, atunci se mai poate trata sau deja treb sal port cu mine 7-10 zile?

Mirela

acum 8 ani

Care este tratamentul