intretinere

Frumusete si intretinere

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

Bună. Laptele de corp se poate folosi si pe fata? Sau nu ?
Si ce parere aveti de baile de aburi ,sunt sanatoase.necesare? Te scapa de cosuri ?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Laptele de corp este cam gras pentru ten iar pentru un ten acneic ar insemna sinucidere curata. Cautati o crema speciala pt ten acneic (eu folosesc Vichy Clean-Ac dar este scumpa).
Baile de aburi nu sunt necesare. Cat despre sanatate, puteti incerca. Problema este ca in general caldura si transpiratia sporesc productia de sebum si deci cosurile.

Oana-Maria

acum 13 ani

Ce pot face in privinta transpiratiei?ma dau cu deodorant...transpir...nu miros...dar in schimb ma ud la subrat...ce pot sa fac?

NICOLETA

acum 13 ani

SA MAI REDUCI DIN TRANSPIRATIE AI PUTEA SA IEI CAPSULE CU SALVIE DAR NU PE TERMEN LUNG .IRITA STOMACUL .IAR PT COSURI CAPSULE CU TREI FRATI PATATI ,SI CAPSULE CU ZINC.CAT TIMP IEI CAPSULELE PT COSURI AI GRIJA LA ALIMENTATIE. FARA GRASIMI,ZAHAR,CAFEA,LACTATE OUA.SI CREMA PT COSURI.CLEAROGEN E MAI SCUMPA.SI MAI POTI LUA SI CAPSULE CU POTASIU. IAR PT TRANSPIRATI EXCESIVA CAPSULE ASTRAGALUS SUNT F. BUNE