Ingrijirea tenului

Frumusete si intretinere

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am incercat tot felul de tratamente,pana si miraculoasa crema de extract de melci,petele nu au avut nici o schimbare.ele au aparut de vreo 4 ani.sunt pete solare,dupa spusele unui medic dermatolog.ce pot sa fac?ce sa mai incerc.am un ten gras.va multumesc

Raspunsuri (3)

alina catalina128429

acum 15 ani

"miraculoasa crema de extract de melci"!mai bine cautama

comentarii utilizatori

acum 15 ani

uof am tenul f sensibil cum ies afara si e vant cum am probleme cu tenul mi se usuca si ma cojesc ca un sarpe si ma scarpin pana imi fac rani pe fata:(( nu stiu ce sa mai fac ce sa mai folosesc

Ramona Stanciu

acum 9 ani

Nu obisnuiesc ca scriu comentarii despre produse cosmetice, dar acum folosesc niste produse de curatare ale fetei(tenul meu e gras) despre care merita sa va spun. Am avut niste probleme cu tenul si medical dermatolog mi-a spus de uleiul 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) si despre beneficiile lui asupra pielii. Asa am descoperit produsele de la Thursday Plantation, pe baza de ulei din arbore de ceai, originar din Australia. Mi-am luat toate cele trei produse de curatare si hidratare: spuma naturala de spalat pe fata pe baza de ulei pur din arbore de ceai, lotiunea tonica cu arbore de ceai si hamamelis si crema hidratanta naturala pentru fata cu arbore de ceai, ulei de macese si vitamina E. Ce va pot spune cu siguranta este ca aceste produse sunt cu adevarat minunate pentru tenul incarcat de impuritati si predispus la probleme cu acneea. Le folosesc de ceva timp si pot spune ca tenul meu este curat, sanatos si hidratat. Nu ma despart nicaieri de aceste produse si le iau cu mine oriunde ma duc. Respect zilnic ritualul de curatare al fetei si rezultatele sunt pe masura.
Pentru pete, iti recomand stick-ul natural pentru petele lasate de acnee si iritații ale pielii cu arbore de ceai, eu l-am folosit si e super.