imi cade parul

Frumusete si intretinere

Postata de Ilenush89 cu 13 ani in urma.

ce sa fac sa nu-mi mai cada parul?de fiecare data cand bag mana prin el imi raman peste 10 fire,ca sa nu mai zic la baie ca iau o mana de par.ce sa fac?ajutati-ma!

Raspunsuri (30)

elena

acum 13 ani

Exista in farmacii un sampon numit Chelstop. Fetele mele il folosesc si este foarte eficient. Deasemenea poate ar trebui sa iei niste vitamine. Caderea parului poate fi si din aceasta cauza, a lipsei de vitamine. Sanatate!!

lyl

acum 13 ani

Alpecin C4 sampon, tratament Gerovital cu petrol pt combatarea caderii parului, doua samponari la fiecare baie cu masaj intretinut al pielii capului minim 2 minute, din 2 in 2 zile repeti spalarea, timp de cateva luni. Rezultate sunt si cu un aport de vitamine in organism, si desigur renuntarea la fumat stres, verifica si glanda tiroida......
numai bine

andreea

acum 9 ani

si cam cat coasta samponul

jasmin

acum 13 ani

eu sunt de parere sa soliciti un consult dermatologic,eventual unul ginecologic deoarece problema poate sa plece si de acolo chisturi ovariene etc.medici stiu cel mai bine sa-ti dea un tratament eficient,e o.k si cu sampoane dar problema daca pleaca de undeva din interior nu o poti trata numai cu sampon.bafta

delia

acum 13 ani

buna.mie imi cade smocuri de par,mie frica sa nu raman cheala,ce pot sa fac?

geok

acum 13 ani

parerea mea e sa mergi la medic pe sampoo cheltui doar bani.)ceao

mona

acum 13 ani

imi cade foarte mult par. Ce pot sa fac?

giulia

acum 13 ani

foloseste ulei de ricin maseaza bine radacinile parului si niste vitamine;b6,acid folic vitamina a si e sunt fff bune pentru mentinerea parului sanatos!!!daca dupa asta nu trece neaparat consult dermatologic!!!!

Ariadna

acum 13 ani

Si mie imi cadea parul in special din cauza stresului si a vopselei de par ( indiferent de marca aleasa) Am luat REVALID capsule elvetiene din farmacii si suplimente de AMINOACIZI de la sala de fitness (se mai gasesc si in IDM BASARAB intr-un stand afla la parter) Apoi am folosit o masca naturala de par : se amesteca 1 galbenus de ou sau 2 cu o lingura/ doua de miere de albine si cu ulei de ricin si 1 fiola de PANAX GINSENG ( se gaseste la farmacii- activeaza circulatia la nivelul scalpului!) si cu vitamina A si masezi bine parul la radacina si stai cu masca cam 15min dupa care clatesti. Cel mai important insa cred ca mi-a ajutat faptul ca m-am tuns scurt baieteste (doar asta mi-a stopat caderea parului!) si apoi am continuat sa ma tund scurt lunar vreo 3luni apoi mi-am tuns doar varfurile la 2luni. Nu mai folositi nici un fel de vopsea cu sau fara amoniac. Tratamente scumpe si speciale cu fiole si lotiuni am facut fara rezultate semnificative, poate cele de la Vichy sa fie mai bune restul nu le recomand. Tratamentul cu REVALID, AMINOACIZI, VITAMINE si masca naturala trebuie facut permanent si avut rabdare! Succes!

cori

acum 13 ani

buna!si mie ami pica parul foarte mult .sincer nu stiu ce sa mai fac ,

silvia

acum 13 ani

buna. si mie imi kade parul si a inceput a kadea dupa avortul pe kare lam facut o luna in urma schimbarea e strasnika,,,,,am inceput sa primesk vit.fitoval vom vedea se spune cas bune dar trebuie primite 4 luni,,, papa.

andy

acum 13 ani

am 12 ani si imi cam cade parul ce ar trebui sa fac ma dau cu gel de par dar mai fac si tratamentul numit free derm ce ar trebui sa fac>

klaudia

acum 13 ani

imi cade paru rau de tot ce pot sa fac ajutatima va rog

carmen

acum 13 ani

am auzit ca toate aceste tratamente nu is bune dar ma tem pt parul meu:((si mam si ingrozit knd am auzit k unii oameni raman cheli de la aceasta problema:(

cristi

acum 13 ani

eu va recomand sa folositi pastile,bioscalin,se gasesc in italia,si costa injur de 30 euro,sunt foarte bune dupa 2 luni vezi deja rezultatele,dar daca,vrei sa nu ramai chelios e recomadat sa faci 2-3 ori pe an acest tratamet.

ghiuzelu narghis

acum 12 ani

eu va recomand ulei da recin si vitamia a le amestecati si dati la radacina de 2 ori pa saptamana timp da o luna supces

luci s

acum 12 ani

eu cred ca , odata inceputa ,caderea parului nu mai poate fi oprita

gabi

acum 12 ani

de vreo doua luni imi pica parul ingrozitor de mult.ce sa fac?

elena

acum 12 ani

ce sa fac ade imi cade paru ingrozitorrrrrrrrrrr am luat sampoane impotriva caderi parului sh niciun rezultat

elena

acum 12 ani

ce sa fac ade imi cade paru ingrozitorrrrrrrrrrr am luat sampoane impotriva caderi parului sh niciun rezultat

Pag 1 din 2