greutatea

Frumusete si intretinere

Postata de rody1994 cu 12 ani in urma.

Buna ziua am 17 ani si am 154cm in inaltime si 39kg,e normal?ce pot face sa ma ingras...daca ma-ti putea ajuta cu o dieta va multumesc....

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Va recomand sa va faceti analize hormonale si apoi sa apelati la un nutritionist. Este riscant sa urmati regimul fara o supravegherea unui specialist deoarece puteti sa va perturbati metabolismul si apoi sa va ingrasati peste normalitate.

gaby

acum 12 ani

poate fi de la stress, cand te muti de la parinti peste cativa ani si o sa locuiesti singura o sa te ingrasi ;)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

greutatea este foarte mica in raport cu inaltimea, ceea ce implica un consult la un medic specialist boli interne cu o trimitere de la medicul de familie si nici un fel de alt tratament inainte(dieta, variante naturiste sau de medicina alternativa).