Epilare

Frumusete si intretinere

Postata de Claudia261 cu 11 ani in urma.

Am alunite pe tot corpul,pana acum m-am epilat cu aparatul de ras,alunitele fiind sub piele.Insa din cate stiu eu alunitele sunt din acelea care vor creste.Cu ce ma pot epila in continuare?As vrea sa folosesc ceara,dar oare nu este periculoasa?Ar fi o varianta crema epilatoare,dar e destul de dificil sa o folosesc pe tot corpul.

Raspunsuri (3)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

trebuie sa mergeti la un medic dermatolog pt a constata ce diagnostic corespunde termenului pop**ar de alunita, pt a va da tramentul adecvat; pana atunci nu va mai epilati deoarece unele din asa zisele alunite pot face complicatii grave la epilare

Andreea

acum 11 ani

iti recomand un dermatolog f bun, de la o clinica pe masura. este vorba de dr Monica Darmanescu de la Delta Hospital

Monica Eliza

acum 10 ani

Cu ce ma pot epila in zona intima ca sa nu ma doara va rog spunetim