epilare definitiva

Frumusete si intretinere

Postata de IONEL14 cu 16 ani in urma.

Buna ziua,

Poate sa-mi spuna cineva cat costa elilarea definitiva pe membrele inferioare prin tratament cu IPL?

Merci

Raspunsuri (5)

Georgiana141

acum 16 ani

- nu exista un pret exact, fix, difera la fiecare clinica
- pretul se socoteste pe firul de par
Un lucru este sigur: poate fi destul de costisitor!...
Unele clinici pot avea oferte care constau in serii de cateva sesiuni la preturi reduse, depinde...
De exemplu, acum vreo 3-4 ani, eu obisnuiam sa merg la o clinica, New Skin (sau ceva de genul), unde plateam cel putin 100 euro pentru o singura sesiune de epilare definitiva buza superioara/barbie (si cred ca aveam sub 20 de fire de par inestetice - F. vizibile -, per total)...
Cred ca, daca stai sa cauti pe internet si prin reviste, gasesti clinici care ofera servicii de epilare definitiva - poti suna la mai multe si cere informatii - te interesezi, afli preturile, apoi compari, faci diferenta si stabilesti care ar fi mai avantajoasa pentru bugetul tau etc etc

IONEL14

acum 16 ani

spune-mi te rog este chiar "definitiva" epilarea?
merita banii?

gina77

acum 15 ani

Buna,eu urmez tratament cu IPL si sunt foarte multumita.Sa stii ca preturile nu sunt asa mari precum crede lumea,e adevarat ca difera in functie de clinica,eu am avut noroc si am nimerit la o clinica cu preturi chiar bunicele as spune eu.Pretul nu se socoteste pe "firu e par" asa cum spune "albinutza":)) ,se plateste pe sedinta,iar pretul cu exactitate il aflii la consultatie sau sunand la clinica. Eu zic ca isi merita banii,sunt deja la a4a sedinta si parul a disparut in cea mai mare parte. Succes

Arthur Nie

acum 13 ani

Dear Doctor

This is Arthur Nie from Beijing Nubway S&T Development Co., Ltd; we are manufacturer of beauty equipment for the skin improvement and skin disease treatment. Our products including:
1)Diode laser Hair Removal System,RF Pipe Fractional CO2 Laser,
IPL Hair Removal Systems,
2)Q-swithed Nd-yag Lasers, E-light Skin Care Systems,
3)RF Skin︱Face Lift Systems, Body Slimming Systems,
4)Skin Analyzer Systems, Oxygen Series,Hair and Scalp Analyzer System,
5)LED/PDT Skin Care Systems ,Micro-Crystal Dermabrasion,
6)Teeth Whitening Series, Oxygen Series, etc.

Welcome to inquiry about any of our beauty machines.
Best regards

Arthur Nie

Export Manager
Beijing Nubway S&T Development Co., Ltd
Email:[email protected]
Phone: 008615110232363
Web: www.nubway.com

joaquin

acum 12 ani

acum5 ore am fost la epilat cu laser pt prima oara si cred ca va fi super