Drojdia de bere

Frumusete si intretinere

Postata de deeanicol06 cu 11 ani in urma.

Drojdia de bere ingrasa? Am citit mai multe informatii pe net despre ea, dar unele spuneau ca ingrasa (era ceva despre care se spunea ca modifica capacitatea de a asimila zaharul,adica carhohidrati,din alimente,sau asa ceva, nu mai stiu sigur cum s-a exprimat),altele ca slabesc. Nu stiu ce sa cred.
Eu nu vreau sa slabesc sau sa ma ingras(ps:ma ingras usor),vreau sa raman la greutatea pe care o am acum. Ma intereseaza o cura cu drojdie de bere doar pentru regenerarea parului si beneficiile pe care o aduce (pt unghii,ten,etc).

Raspunsuri (2)

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Exista si pastilute din drojdie de bere care nu au reactii adverse. Putem discuta mai detaliat la adresa de e''mail [email protected]

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

drojdia de bere nu are nicio legatura cu ingrasatul sau slabitul care depind de continutul caloric al celor 3 mese care nu trebuie sa va dea o senzatie de satietate;