dermato-cosmetice

Frumusete si intretinere

Postata de Tandea cu 16 ani in urma.

buna ziua.de mult timp am probleme la palme in special in palma dr.,mi se usuca pielea si crapa pana imi da sangele.ma-m uns cu multe unguente de la farmacie si de la diferite firme.testand prima data unguentul e bine ,dar pe parcurs efectul dispare.va rog pote ma poate ajuta cineva.va multumesc.

Raspunsuri (7)

Florian Alex

acum 16 ani

Eu iti recomand sa mergi la un medic dermatolog sa te consulte si sa-ti ofere un tratament corect si eficient si sa nu mai incerci atatea creme. Acestea pot chiar inrautati situatia, poti sensibiliza zona sau chiar agrava afectiunea.

Lavinia2895829

acum 16 ani

Incearca cremele REFAN, pe mine m-au scapat de o problema asemanatoare. Crema de maini regeneranta.

simona312112347

acum 15 ani

Incearca sa faci si niste analize medicale. Sa nu fie vorba de lipsa de vitamina A sau sa nu fie vreo dependenta a pielii de cortizonul din unele dintre cremele pe care le-ai folosit. Te rog sa-mi spui si mie cum ai rezolvat problema, sora mea se confrunta cu ceva asemanator, poate o poti ajuta si pe ea.

Roxana7555414

acum 14 ani

incearca crema Bariederm, Avene Cicalfante, dati mainile cu vitamina A uleioasa si maseaza-le.Simie imi pocnea pielea imediat si imi sangera, chiar si de la apa mai dura, frig, detergenti...Astept vesti!Numai bine

Roxana7555414

acum 14 ani

Aceeasi probleme o am si eu, imi crapa pielea pana la sangerare, plus ca ma doare de mor si ma ustura, la incheieturile degetelor de la maini.Ma ajuta foarte mult crema BARIEDERM, o gasesc in farmaciile Sensiblu, este dermato-cosmetic si costa pana in 50 ron.Astept vesti

vlad

acum 12 ani

si eu rog pe cine ma poate sfatui,caci imi crapa mainile si imi sangereaza si in jurul raniilor se formeaza ceva ca niste solzi albi care ma si mananca , va rog ce ma sfatui-ti ,pt ca am fost si la medic dar nimic efect.. multumesc.

veronica

acum 11 ani

si eu am aceiasi problema de vreo 5 luni am palmele uscate .crapate ,tari si singereaza am fost la tot felul de dr in austria nu miau gasit nimic acum este vorba sa fac o terapie cu vitamina a credeti ca ma va ajuta astept raspunsul vostru