degetele de la picioare

Frumusete si intretinere

Postata de ristea116819 cu 15 ani in urma.

de catva ani am crapaturi intre degetele de la picioare care uneori provoaca mancarime si usturime si se exfolieaza pielea .pana acum nu am fost la medic si am tratat din cand in cand cu fluocinolon n si canesten care mai amelioreaza.crapaturile nu se produc tot timpul se vindeca iar apar.ce sa fac?va rog sa-mi raspunde-ti.multumesc.

Raspunsuri (7)

Elena991510

acum 15 ani

e "ciuperca fotbalistului" sau cel putin asa se zice, si se trateaza cu multa multa igiena locala, si picioarele mereu aerisite...

incearca sa te dai si cu unguent CARPICON care e din rasina de brad si e ff bun pt ce ai tu

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Am avut si eu astfel de probleme , vreme de cativa ani. Mancarimile erau de nesuportat. Un prieten mi-a recomandat Lamisil. Am fost sceptica la inceput, insa intr-o saptamana am scapat de "ciuperca" ce ma chinuia de cativa ani.
Sanatate maxima!

elena1432

acum 15 ani

am avut aceeasi problema...eu am folosit clotrimazol, unguent sau solutie, este foarte bun

coco

acum 10 ani

mda ....am avut ciuperca din armata ,a disparut dupa vreo 5 ani si acum dupa 10 a aparut in nou :(((((

melissa

acum 10 ani

buna ziua, eu am o mincarime intre degetele de la picioare de cind eram mica acuma am 39 ani...m-am dat cu ceva creme dar numai tin minte cum se chemau, asta cind eram la mama acasa..vreo citiva ani nu am mai avut aceste mincarimi intre degete, iar acuma de cind am nascut mi-a venit aceleasi mincarimi intre degete..mie frica sa nu ia si fetita mea care are 7 luni..este o mincarime ffff veche, din copilarie..ma maninca la caldura..

Dana

acum 9 ani

Buna de vreo cateva luni am o mancarime intre degetele de la picioare si pe langa degetul mare am si o besica oare de la ce ?:(

veronica

acum 8 ani

Buna ziua va rog fumos datimi un sfat pentru mincarime si crapaturi intre degetele la picioare.am mincarime mare ca tucmai insingereaza cin pa incep a scarpina.va multumim frumos.