Cum pot scapă de tenul uscat ?

Frumusete si intretinere

Postata de NicolaN cu 2 ani in urma.

Am fost in urma cu o săptămâna la medicul dermatolog pentru acnee și am primit diagnosticul de acnee microchistica. Folosesc acum drept tratament gelul de curățare de la Ivatherm și crema tot de la Ivatherm aknesyt dar de vreo 2 zile încoace fata mea se usucă din ce in ce mai tare. Care este problema?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/ghid-de-ingrijire-a-pielii-in-functie-de-tipul-de-ten_18652