Cum pot opri caderea parului?

Frumusete si intretinere

Postata de MembruMobileApp1483643062 cu 7 ani in urma.

Am 18 ani, sunt baiat si observ de cateva luni cum se accentueaza rarefierea partii frontale a scalpului si nu stiu ce sa fac ca sa opresc asta. Ma puteti ajuta, va rog?

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 7 ani

Este nevoie de un consult medical si un set de analize de laborator pentru a se depista cauza. Dupa aceea se va alege cea mai buna metoda de tratament.
dr Petre Muresan