cosurile & iritatii

Frumusete si intretinere

Postata de mayb_e cu 14 ani in urma.

Buna .mi se tot face un cos ori pe buza ori chiar langa....se poate sa fie si din cauza rujului...?? foloses aproape tot timpu.l..si poate irita buzele. sau e vorba de o dereglare ??

ink o problema ..de obicei mi se face iritatie pe obraz chiar sub ochii ,o iritatie rosie imi tot apare stie cineva de ce apar iritatii sau poate am eu pielea prea senzibila

Raspunsuri (7)

eva

acum 14 ani

de medic ai auzit?

Dr. Popescu Ioana

acum 14 ani

Buna ziua, "cosul" d pe buza, ar putea fi de fapt un herpes recidivant. Cel mai bine este sa consultati un medic in momentul in care acesta apare.

mihaela

acum 14 ani

am o iritatie in jurul ochilor si pe fata dar in unele locuri imi apare cateodata la 2 saptamani cateodata aceste pete de iritatie se usuca si fac niste cojite ca matreata am luat claritin am fost la dermatolog dar tot nu trec mentionez ca ma stiu cu aceasta problema de la 14 ani datimi un dfat

Geta

acum 14 ani

Buna ziua. Am o problema pentru care cer ajutor. In urma cu 2 luni am folosit o crema antirid care mi-a provocat o iritatie pe frunte, un fel de cosuri sub piele. Eu n-am avut cosuri decat foarte foarte rar. Am folosit epitelin, am recurs la tratamen facial...niciun rezultat.

jamayca

acum 13 ani

da-ti cu urina de urs pe fata..

Georgiana Bucur

acum 10 ani

Eu am avut cosuri si puncte negre timp de 8 ani de zile. Vreau sa zic ca dupa ce am mers la doctor dermatolog aceasta mi-a recomandat un tratament natural pe baza de produse din ulei 100% pur de arbore de ceai(Tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Cremele astea de la Thursday Plantation sunt minunate, pe langa ca nu sunt chimice si nu iti irita pielea sunt si foarte puternice in distrugerea cosurilor si a punctelor negre.
Medicul mi-a recomandat sa schimb sapunul normal cu un sapun pe baza de ulei pur de arbore de ceai pentru a controla excesul de sebum si pentru o curatare buna a tenului si a corpului.

Dupa un timp de folosire a cremelor, tenul meu a devenit foarte foarte curat vizibil si acneea a disparut. Am recomandat cremele de cosuri si la o prietena, si dupa o perioada a inceput sa se curete si la ea tenul de cosuri.

Andreea

acum 9 ani

Vreau sa va confirm ca am folosit si eu aceste produse antiacnee din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation si sunt foarte eficiente.
Va recomand in primul rand de la ei pt acnee o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee.
o zi placuta