comedoane

Frumusete si intretinere

Postata de MIHAELA212122214 cu 14 ani in urma.

am pe fata niste ''cosuri'' albe care nu ies numai cu acul , sunt tari si uscate si cred ca am zeci mai ales la tample si pe obraji si mai nou pe interiorul buzelor

Raspunsuri (3)

angy happy

acum 14 ani

poate nu sunt cosuri...pot fi puncte de grasime....ar trebui sa mergi la dermatolog..
si nu le mai sparge pentru ca faci mai rau, poti face infectii urate...

Bacu Crina

acum 14 ani

Posibil sa fie nevoie sa faci si niste investigatii hormonale... mergi la medicul dermatolog si iti va recomanda un set complet de analize

fabia_tranda11

acum 13 ani

si eu am avut aceeasi problema ca si tine. NU LE MAI INTEPA!!! pt ca tu cand le spargi nu faci altceva decat sa intinzi infectia...date cu un antibiotic local sub forma de crema,iar inainte sa faci asta tebuie sa fi curatat bine fata cu o lotiune pe baza de apa termala si dupa trebuie sa-ti dai cu un tonic tot pe baza de apa termala(acest tratament se face seara inainte de culcare),iar dimineata acelasi lucru numai ca nu vei nai folosi antbioticul ci o crema care diminueaza excesul deseebum care provoca acele inestetisme. si uitam, antibioticul sa nu il dai pe toata fata ci doar pe zonele afectate. succes