ceaiul negru

Frumusete si intretinere

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

E adevarat ca ceaiul negru ,te ajuta sa te bronzezi? Si cam cat tine "asa''zisul bronz" . Adica ca sa tina mai mult ,tre sa si bei ceai ,si sa te si dai pe fata cu ceai concentrat?

Raspunsuri (6)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 13 ani

Singurul lucru care ajuta la bronzat este soarele. Apoi desigur mai exista solarul, total nesanatos, si cremele autobronzante. NIMIC altceva nu bronzeaza (altfel banuiesc ca am fi toti bronzati tot timpul). Nu stiu de unde ai putut auzi ca ceaiul negru ajuta la bronzat. Nu este absolut deloc adevarat (cred ca persoana care ti-a spus fie a vrut sa glumeasca cu tine, fie a vrut sa isi c***aa un produs) si in plus, ceaiul negru consumat in exces poate provoca tahicardie, tensiune, palpitatii, insomnii etc deoarece este foarte concentrat in cofeina. Deci ceaiul, de oricare ar fi el, NU are nici o legatura cu bronzul.

myLifE

acum 13 ani

Iuli ,dar uite aici :
http://www.cosmocity.ro/ingrijire/54-ceai-negru-pentru-un-bronz-natural.html
ce zici ?

Jasmine

acum 11 ani

Esti constient/a ca se referea la uzul extern al ceaiului negru, nu? Nu sustinea ca se bronzeaza daca bea ceai. Ceaiul negru se spune ca da o nuanta mai inchisa pielii daca pui 3-4 pliculete in cada atunci cand faci baie. In niciun caz nu se va bronza vreodata cineva daca ia celebrele pastile care bronzeaza, bea ceai sau mai stiu eu ce alternative care mai de care mai ciudate si gresite.

Iuli

acum 13 ani

Spun ca intocmai ca majoritatea sfaturilor de acest fel, este unul care nu va functiona. Daca cineva nu are ce face, poate incerca. Rezultatul va fi fie inexistent, fie autosugestionat (de genul "am impresia ca s-a inchis un pic pielea la culoare"...este doar o impresie!).

mayb_e

acum 13 ani

Sa stii ca mi-am facut azi totusi de curiozitate ,ceai negru concentrat .Rezultatul: intradevar parca mi-a dat la fata o nuanta mai inchisa,dar dupa ce am facut un dush acuma seara ..mi''a revenit ,dar in schimb mi-a ramas in jurul unghiilor o nuanta de aia galbena..ca si cum te;''ai fi dat cu autobronzant ..si nu trece oricat as spala..:):)