ce vopsea pot folosi pantru par?

Frumusete si intretinere

Postata de florabel cu 11 ani in urma.

am par alb foarte mult,am 40 de ani,ma vopsesc o data pe luna la redacina,a inceput sa-mi pice foarte mult parul,cred ca din cauza vopsitului,exista vreo vopsea naturala pentru par,imi pica prea mult,nici nu pot sa stau cu parul alb,ce sfat imi dati,va rog

Raspunsuri (4)

Sari

acum 11 ani

sfatul meu, din propria mea experienta, si a practicii in domeiul coafurii frizeriei de 3 ani, este urmatorul: tuns scurt, baieteste, ceva modern, si nu mai folosi nici un fel de vopsea.Eu am incercat si Hena, este din plante, dar mi s-a spus ca este cancerigena, sau de la Sensi Blue, au ceva vopsele de par pe baza de plante, dar si la ele am avut reactii si nu ai control complet asupra culorii.De la celelalte vopsele de par am facut alergie, mi s-a umflat fata, am facut rani in nas, si a trebuit sa merg sa-mi fac si analize de sange,unde asistenta mi-a spus ca a mai avut astfel de cazuri, si nu mai am voie niciodata sa mai folosesc vopsele.Tu alegi.Vrei sanatate sau sa fii frumoasa si sa risti sanatatea ta.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

albirea parului are o cauza genetica(ADN) si nu beneficiaza de un tratament, insa caderea parului poate fi de mai multe tipuri: alopecie difuza sau pelada) pt. care trebuie sa consultati un dermatolog pentru diagnostic si tratament.

simona

acum 10 ani

Acum 4 luni in urma am inceput un tratament ce contine Biotin plusZink, Folsaure, B Komplet una pe zi timp de 30 de zile.Aceste pastile sint de mai multe feluri eu folosesc numai pentru par. Am fost mult timp si sub control medical cu tratament dar nu dadea multe semne de inbunatatire , imi era frica sa mai ma piaptan. Descoperind acest tratament pe baza de Biotin , parul meu a inceput sa fie mai sanatos .

cucos Maria

acum 8 ani

Eu am folosit o crema naturala si eftina si mi-sa indesit parul si nici nu mai cade,de la Homalaia Herbals