Ce pot face pentru regenerarea genelor in timp ce port extensi de gene?

Frumusete si intretinere

Postata de Utilizator11708251914 cu 2 luni in urma.

In urma cu 3 luni mi am smuls genele foarte rau de atunci nu le am mai smuls dar mi au ramas multe goluri si gene mici si subtiri cum imi pot regenera genele naturale fara a lua pauza de la extensi de gene

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Pentru a ajuta la regenerarea genelor naturale in timp ce porti extensii de gene, este important sa ai grija de ele. Asta inseamna sa nu le smulgi, sa nu le freci si sa eviti folosirea produselor de machiaj grele pe ele.

In plus, ai putea sa folosesti un ser pentru cresterea genelor. Aceste produse sunt create special pentru a ajuta la stimularea cresterii genelor si pentru a le face mai puternice.

Cu toate acestea, daca observi ca genele tale nu se regenereaza in ciuda acestor eforturi, ar trebui sa consulti un medic.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Remedii-naturiste/beneficiile-uleiului-de-ricin_9160