Calcaie crapate

Frumusete si intretinere

Postata de xxx1103270 cu 15 ani in urma.

Care poate fi cauza craparii calcaielor?De un an ma confrunt cu asa ceva.Am folosit crema cu galbenele dar nu ma ajuta prea mult.Pielea pe calcai se ingroasa foarte repede,dupa ce curat calcaiul imediat se intareste si se crapa.Cu toate ca ma ung zilnic crapaturile sunt dureroase.Ce ma sfatuiti sa mai fac.

Raspunsuri (6)

Dorina6899908

acum 15 ani

Emolient pentru calcaie Activ, produs de Gerocossen ,150 mil. si costa 10,40 lei. Contine : ulei de galbenele si vit. A si E. Se foloseste zilnic ,inmoaie pielea si ajuta la cicatrizarea crapaturilor. Cauza este lipsa vitaminelor. Multa sanatate!

Sophia

acum 15 ani

ieftin si sigur este saul de oaie.data pe calcaie in fiecare seara apoi invelestele intr-o punga de plastic ca sa nu murdaresti asternutul.

Elena991510

acum 15 ani

mama si-a dat pe calcaie, crema de fata, neac***a la indemana alta crema decat gerovital H3 si vreau sa spun ca a facut minuni ...

slagiana

acum 15 ani

Incercati cu creme speciala pentru calcaie Keritogen, face minuni, sincer!

lucia

acum 12 ani

cea mai buna metoda de ascapa de probleme este margarina

Ana

acum 12 ani

Incearca Refer Crema pentru calcaie crapate. Crema este pe baza de extracte din plante si agent de albire si se distribuie doar in farmacii. Mi-a hidratat calcaiele foarte bine si de asemenea, am scapat de durerile de calcaie.