Caderea parului

Frumusete si intretinere

Postata de emanuela8109951 cu 15 ani in urma.

Am probleme cu caderea parului de cativa ani.Am fost la dermatolog.O sa mai consult alt medic,insa stie cineva vreun remediu pt asta?Inca mai incerc galbenus de ou,ulei de masline,tinturi.Iau si vitamine si fier.Stie cineva vreun leac sau medicament?

Raspunsuri (6)

emanuela8109951

acum 15 ani

Am probleme cu caderea parului de cativa ani.Am fost la dermatolog.O sa mai consult alt medic,insa stie cineva vreun remediu pt asta?Inca mai incerc galbenus de ou,ulei de masline,tinturi.Iau si vitamine si fier.Stie cineva vreun leac sau medicament?

Maria Octavia

acum 15 ani

Incearca si capsule cu zinc, cam 15 zile pe luna, timp de trei luni si local foloseste inainte sa-ti speli parul combinatia pe care ti-a recomandat-o Dora. Daca ai sta cu amestecul respectiv pe par macar 4-5 ore macar 2-3 zile pe saptamana o sa vezi efectul rapid.

eugen58122919

acum 15 ani

exista multe cauze ale caderii parului: afectiuni medicale, nutritie deficitara ( factori interni) cat si factori externi: vopsit frecvent, sampoane agresive (contin multi compusi chimici, sls) si nu in ultimul rand factorii atmosferici- poluarea.
poti incerca lotiunea bema impotriva caderii parului cat si samponul bema, se gaseste in unele farmacii, are rezultate foarte bune.

cristina179112741

acum 15 ani

incearca uleiul de la gerovital, e e pe baza de petroleum, ricin vitamina e, eu imi indrept parul aproape zilnic si imi cadea parul credeam k in scurt timp raman fara, am folosit 2 sticlute cu acest ulei insa akm cand imi indrept parul sau fac baie doar 3 4 fire dc mai pica

dan gheorghe

acum 15 ani

A incercat cineva terapia prin laser? Mai exact Androhair? am gasit zilele trecute acest site (www.androhair.ro) si chiar ma intereseaza daca a urmat cineva acest tratament.

akymya

acum 12 ani

va spun din experienta: mi-a cazut parul ft tare..la spalat pana la 300 de fire..am luat forcapil si sampon alpecin c1 si deja, dupa numai 3 sapt, se vede diferenta..imi cade, dar nu asa rau, e diferenta ....sper ca pana la sf tratamentului care tine 2 luni sa nu mai cada deloc...se observa ca sunt bune vitaminele si la unghii..mi le-a intarit ft mult...sper sa va fie de folos si voua tratamentul meu